ترانسمیتر, فشار سنج

انواع مدل های ترانسمیتر ها معایب و مزایا

ترانسمیتر فشار هانیول

انواع مدل های ترانسمیتر ها

ترانسمیترهای فشار در زمینه های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به سیگنالی که تولید می‌کنند به عنوان مبدل فشار یا فرستنده نیز شناخته می‌شوند. این ابزار با اندازه‌گیری فشار از طریق یک جز انعطاف پذیر کار می‌کنند ، سپس مقدار فلکس را به سیگنال الکتریکی قابل اندازه‌گیری تبدیل می‌کنند.

ترانسمیترها برای بر اساس اندازه و پیچیدگی سیستم طراحی شده‌اند و اشکال مختلف خواندن فشار شامل فشار مطلق، گیج و فشار را دیفرانسیل منعکس می‌کنند.

برای کمک به شما در ارزیابی برندهای مختلف ترانسمیترها، اطلاعات مربوط به برخی از تولیدکنندگان برتر ترانسمیترها را جمع آوری کرده‌ایم.

وگا (VEGA)

ترانسمیترهای وگا (VEGA) از تکنیک‌های اندازه گیری فشار می‌توانند برای اندازه‌گیری فشار فرایند یا فشار تفاضلی و همچنین سطح، حجم، چگالی یا جریان در تمام قسمت‌های فرآیند فناوری استفاده کرد.

دامنه‌های اندازه‌گیری در ترانسمیترهای فشار وگا از چند میلی بار شروع می‌شوند و تا فشارهای شدید تا ۱۰۰۰ بار ادامه می‌یابند. قسمت‌های مختلفی برای اندازه‌گیری فشار در این ابزار استفاده شده است.

ترانسمیترهای فشار وگا قرائت‌هایی با دقت بالا از گازها، بخار، مایعات را ارائه می‌دهند

یک مزیت خاص وگا این است که نمایشگر وضعیت با تغییر حالت ۳۶۰ درجه دارد. به لطف نمایشگر وضعیت تغییر حالت ۳۶۰ درجه، همه حالت‌های سوئیچینگ از هر جهتی قابل تشخیص هستند. رنگ حلقه روشن حتی در نور روز به وضوح قابل مشاهده است. همچنین می‌توان از بین بیش از ۲۵۶ رنگ به راحتی یکی را انتخاب کرد.

با یک نگاه می‌توان فهمید که آیا فرایند اندازه‌گیری فشار در حال اجرا است؟ آیا سنسور در حال تغییر است؟ اگر احتمالاً خطایی در روند کار وجود داشته باشد مشخص می‌شود.

همچنین کلیدهای فشار جدید سری VEGABAR کاملاً متناسب با کاربردهای استاندارد است.

تنظیم عملکرد این ترانسمیتر از طریق تلفن هوشمند امکان پذیر است. به صورت بهداشتی و استریل طراحی شده است. یکپارچه‌سازی آسان به لطف IO-Link امکان‌پذیر شده است.

دایر (Dwyer)

سری ۶۲۶ و ۶۲۸ ترانسمیتر فشار صنعتی بطور کامل تمام دامنه‌ها، خروجی‌ها و اتصالات را ارائه می‌دهد. سری CR628 یک ترانسمیتر فشار OEM است. دامنه قابل تنظیم ترانسمیتر فشار سری ES634 دارای دقت دامنه کامل ۵/۰ درصد و دامنه ۵۰۰۰ پاسکال است. ترانسمیتر فشار برند دایر سری ۶۳۶ از فولاد ضد زنگ ساخته شده و ضد انفجار است. دقت آن ۳/۰ ± است و با ۴-۲۰ میلی آمپر یا ۵-۵ VDC شروع به کار می‌کند.

سری ۶۳۷ نیز از فولاد ضد زنگ ساخته شده و ضد انفجار است. دقت آن ۲۵/۰ ± درصد است و با ۴-۲۰ میلی آمپر کار می‌کند. ترانسمیتر فشار بهداشتی سری ۶۳۷S مطابق با استانداردهای NACE است و از دقت ۲۵/۰ ± درصد برخوردار است. سری ۶۴۲ این ترانسمیترها دارای دقت  ۱/۰± درصد و قطعات مرطوب SS است. ترانسمیتر فشار ضعیف سری ۶۷۲ دارای یک اتصال فشار منفرد است و محدوده آن تا ۱۰ اینچ است.

بالوف (BALLUFF)

ترانسمیتر فشار BSP کمپانی بالوف (دارای نمایشگر) به راحتی قابل نصب و خواندن هستند. پارامتر این ترانسمیترها مطابق با استاندارد VDMA است. روتیشن دوتایی به راحتی بر آن نصب می‌شود. طراحی بدنه‌ آن جمع و جور است. دامنه فشار ۱- تا ۶۰۰ بار است. فشار نسبی را اندازه گیری می‌کند. کانکشن M12‌، روتیشن مستقل.

فولاد ضد زنگ یا PVDF ، G1 / 4، G1 / 2 ، NPT1 / 4

خروجی های قابل انتخاب (آنالوگ ، دیجیتال، IO-LINK)

دامنه دمای منبسط شده (دمای ابزار ۴۰- تا   125+ درجه سانتیگراد)

سلول‌های اندازه گیری از نوع  سرامیک (Al2O3  ) یا سلول‌های اندازه گیری از نوع فولاد ضد زنگ

هانی ول (HONEYWELL)

ترانسمیترهای فشار  Honeywell یک دستگاه قوی ایده آل برای استفاده با اتصالات WECO 1502 هستند. این دستگاه‌ها به عنوان ترانسمیترهای فشار Hammer Union شناخته می‌شوند. مدل ۴۲۷( ۲/۰ ± BFSL )، جریانی صاف از مجموعه ابزارها را با استفاده از پورت سنجش گسترده‌تر و کم عمق تضمین می‌کند. این مدل برای برنامه‌های زمینی و دریایی برای اکتشاف نفت و گاز و حفاری مناسب است.

مدل ۴۲۷ به تشخیص تغییرات فشار با ارائه داده‌های دقیق و قابل اعتماد کمک می‌کند‌. این قابلیت باعث می‌شود اوپراتور فشار جریان را در حین حفاری تنظیم کند. همچنین به اپراتورها حفار کمک می‌کند تا بهتر میزان خروج نفت را مدیریت کنند. بدین ترتیب ایمنی اپراتورها با آنالیز خطرات احتمالی مانند حباب‌های گاز افزایش می‌یابد. کاربری ترانسمیتر honeywell مدل ۴۲۵ نیز تقریبا همانند مدل ۴۲۷ است. این مدل در دو سطح دقت، بهترین خط مستقیم (BFSL  ) و دقت بالا (BFSL-High Accuracy  ) ارائه می‌شود. مدل ۴۲۵ برای شرایط دشوار در حفاری های زمینی یا دریایی و برای استفاده در صنایع گاز و نفت و همچنین در کاربردهای حفاری طراحی و ساخته شده‌اند. این ترانسمیترهای فولادی ضد زنگ به صورت آب‌بندی  شده کاملاً جوش داده شده ساخته شده‌اند. به همین دلیل داده‌های قابل اعتماد و دقیقی را برای تشخیص تغییرات فشار ارائه می‌دهند.

ویکا (WIKA)

ترانسمیتر ویکا مدل UPT-2x برای کاربردهایی که به سنسور هوشمند نیاز دارند ساخته شده است. به ویژه جبران‌کننده دما، ترانسمیتر ویکا را برای طیف گسترده‌ای از کاربردها توانمند می‌کند. سلول اندازه‌گیر از فولاد ضد زنگ ۳۱۶L یا ترکیبی با Elgiloy  (آلیاژ‌ کبالت، کروم و نیکل) با کیفیت بالا ساخته شده است. این ترانسمیتر ۳۳۰ درجه قابل چرخش است. همچنین صفحه نمایش LC را می‌توان در موقعیت‌های مختلفی نصب کرد که تا ۹۰ درجه قابل چرخش است. نمایشگر LC حتی از فاصله تا ۵ متری نیز به آسانی قابل خواندن است. پروتکل هارت  ترانسمیتر را می‌توان در برنامه‌ها با استفاده از تکنیک آنالوگ و سیستم‌های مدرن برقراری ارتباط  نصب کرد. از طریق صفحه نمایش و ماژول عملیاتی یا رابط هارت می‌توان این ترانسمیتر را مستقیماً در سایت پیکربندی کرد. ترانسمیتر ویکا در ماشین سازی، کارخانه، فناوری کنترل، صنعت داروسازی صنایع غذایی کاربرد دارد.

ترانسمیتر ویکا مدل  IPT‌ در صنایع شیمیایی و پتروشیمی، مهندسی فرایند، صنعت داروسازی، صنایع غذایی، مناطق خطرناک کاربرد دارد.

ویژگی های خاص:

– دارای استاندارد‌های ATEX و IECEx

– سازگاری کامل با الزامات SIL2 (SIL3)

– سلول اندازه گیری از جنس فلز و بصورت جوش داده شده مدل CPT‌ این برند از ترانسمیترها مقاوم و بسیار دقیق هستند. خازن سرامیکی سلول اندازه گیری مقادیر فشار را حتی در دامنه اندازه گیری کم نیز به طور دقیق ارائه می‌دهد. این مدل به صورت ویژه آب بندی شده به همین دلیل تقریباً در همه صنایع و بدون مشکل کار می‌کند. هفت نوع مختلف از این مدل وجود دارد، بنابراین می‌توان نوع متناسب با هر محیط عملیاتی را انتخاب کرد. این مدل نیز در صنایع شیمیایی و پتروشیمی، مهندسی فرایند، صنعت کاغذ، آب و فاضلاب و مناطق خطرناک کاربرد دارد

زیمنس (siemens)

ترانسمیتر زیمنس مدل SITRANS P500j یک تنظیم‌کننده فشار دیجیتال برای اندازه‌گیری فشار دیفرانسیل، سطح و جریان با بالاترین دقت است. عمر بلند مدت سنسور به لطف افزایش فواصل کالیبراسیون، هزینه‌های نگهداری را کاهش می‌دهد. همچنین اطمینان بالایی را نسبت به فشارهای اندازه‌گیری شده در طولانی مدت تضمین می‌کند.

خصوصیات مثبت این ترانسمیترها به شرح زیر است:

این ترانسمیتر‌ها سیستم‌ها را به دلیل زمان پاسخ گام بسیار کوتاه بهتر کنترل می‌کنند.

استفاده با اتصال مستقیم در دمای فرآیند تا ۱۲۵ درجه سانتیگراد (۲۵۷ درجه فارنهایت) حتی بدون سیستم از راه دور آب‌بندی شده.

کاربر پسند بودن بالا از طریق صفحه نمایش فول تکس همراه با نور پس زمینه و ۳ دکمه فشار.

ترانسمیتر زیمنس می‌تواند با استفاده از پروتکل هارت به راحتی پیکربندی و کار کند.

گزینه‌های تشخیصی میزبان بدون نرم افزار به راحتی قابل استفاده است. نمایشگرهای منحنی و نمودارهای روند را می‌توان بر روی صفحه نمایش برای نظارت بر روند کاربر پسندی نشان داد.

سیک (sick)

از جمله خصوصیات ترانسمیتر سیک به شرح زیر است:

فناوری اندازه گیری قابل اعتماد و بسیار دقیق

دامنه کاربرد گسترده

بدون سایش مکانیکی، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری به دلیل عدم حرکت قطعات

نصب ساده و کم هزینه

راه حل بهینه برای نیازهای فردی به دلیل قابلیت تنظیم بسیار متنوع

محدوده‌های نسبی، مطلق و غیره برای اندازه گیری

دمای فرآیند تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد (اختیاری)

مقاومت در برابر ضربه و لرزش بالا

دقت ۲۵/۰ و ۵/۰ درصد

ترانسمیتر فشار الکترونیکی PFT برای اندازه‌گیری دقیق فشار مایعات و گازها استفاده می‌شود. این دستگاه با داشتن تکنولوژی اندازه‌گیری با کیفیت بالا از ویژگی‌های خوبی برخوردار است. ترانسمیتر سیک برای محیط‌های طاقت فرسا و سخت در کاربردهای صنعتی مناسب است.

ترانسمیتر فشار الکترونیکی بهداشتی سیک مدل PBS‌ با استفاده از قطعات ضد آب و فاقد حفره یا فضای مرده، برای استفاده در صنایع غذایی و نوشیدنی‌های تازه ساخته شده است. سطح فولاد ضد زنگ درجه یک آن نرم و تمیز است. این دستگاه اساساً بر اساس پروتکل‌های CIP و SIP ساخته شده است. این ترانسمیترهای سیک  به شما امکان می‌دهد یک عملیات ایمن را پیش ببرید و همچنین حداکثر دسترسی به سیستم را داشته باشید.

با دو سوئیچینگ و یک خروجی آنالوگ همراه با O-link در یک ابزار می توان به PBS دسترسی پیدا کرد. پیکربندی آن از طریق سه دکمه فشار و صفحه نمایش بزرگتر امکان کار با آن را آسان می‌کند. پوشش را می‌توان به دو روش چرخاند که اجازه می‌دهد نمایشگر و اتصال مکانیکی مطابق با شرایط خاص همزمان تنظیم شوند.

سخن آخر

در حالی که سنسورهای فشار می‌توانند تغییرات فشار را با تبدیل تغییرات در مقاومت یا خازن به مقادیر الکتریکی تشخیص دهند، اما این سیگنال‌های الکتریکی نسبتاً ضعیف هستند. این سیگنال‌ها آنقدر قوی نیستند که بتوانند در فواصل دیگر منتقل شون ، یا به یک کنترلر که ممکن است در فاصله زیادی از سنسور فشار قرار داشته باشد ارسال شوند. برای رسیدن به این هدف، به یک ترانسمیتر فشار نیاز است. یک ترانسمیتر فشار شامل یک سنسور فشار به علاوه یک سیگنال کاندیشنر برای تقویت خروجی از سنسور فشار است. ترانسمیترهای فشار معمولاً حاوی نمایشگری هستند که مقدار فشاری را که توسط سنسور فشار منتقل شده و به یک خروجی استاندارد تبدیل می‌شود را نشان می‌دهند. این خروجی معمولاً ۴ تا ۲۰میلی آمپر یا یک سیگنال دیجیتالی است.

0 Shares

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.