برق

معرفی انواع برندهای کنتاکتور برق

در این مقاله با معرفی انواع برندهای کنتاکتور برق در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. با ما همراه باشید تا هر کدام از برندها را معرفی کرده و با یکدیگر بررسی کنیم.

یکی از انواع کلیدهای قدرت که در صنعت برق بسیار پرکاربرد می‌باشد، کنتاکتور است. از کنتاکتور در مدارهای قدرت و برای قطع و وصل جریان بسیار زیاد استفاده می‌شود. کنتاکتورها مزیت‌های بسیار زیادی دارند که مهم‌ترین این مزیت‌ها، طول عمر بالای کنتاکتورها و همچنین سرعت کلیدزنی آن‌ها می‌باشد. همچنین لازم است بدانید که کنتاکتورها در مدارهای قدرت، توسط یک جریان کوچک، جریان‌های بسیار بزرگ‌تری را کنترل می‌کنند.

ما در این مقاله قصد داریم انواع برندهای کنتاکتور را مورد بررسی قرار دهیم و در رابطه با کارایی و عملکرد آن‌ها، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. با معرفی انواع برندهای کنتاکتور برق ساخت کشورهای کره، فرانسه، آلمان و ایران تا پایان مقاله، خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

معرفی انواع کنتاکتورها

هیوندایی یکی از بهترین برندهای کنتاکتور برق در ایران

اگر به دنبال کنتاکتورهای مرغوبی در بازار ایران هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ برند هیوندایی که یک برند در کره‌‌ی جنوبی است، بروید. در این کنتاکتورها از طراحی مدولاری استفاده شده است و به دلیل برخی ویژگی‌های خاصی که این کنتاکتورها دارند، آن‌ها را از دیگر برندهای کنتاکتور برق متفاوت کرده است. برخی از این ویژگی‌ها طراحی بهینه، ایمن بودن کنتاکتورها و نصب آسان آن‌ها می‌باشد. در سیستم‌های کنترلی و همچنین صنایع سنگین، کنتاکتورهای هیوندایی کاربرد بسیار زیادی دارند و توانسته‌اند عملکرد مناسبی را از خود نشان دهند. یکی از قابلیت‌های دیگر این کنتاکتورها این است که می‌توانند به بیمتال به طور مستقیم متصل شوند. می‌توان گفت که به همین علت است که بازرسی کنتاکتورها به راحتی انجام می‌شود و جایگزینی آن‌ها نیز به دلیل داشتن وزن کم آن‌ها و ابعاد کمی که دارند، آسان است.

تا این جا دانستید که هیوندایی یکی از انواع برندهای کنتاکتورهای برق می‌باشد. حال باید بگوییم که همین کنتاکتورها نیز به ۴ دسته تقسیم می‌شوند. این ۴ دسته عبارت‌اند از:

 • کنتاکتور AC
 • کنتاکتور DC
 • کنتاکتور خازنی
 • کنتاکتور فرمان

در نهایت لازم است بگوییم که این کنتاکتورها به علت طراحی مدولاری که در آن‌ها به کار رفته است، به آسانی قابل نصب کردن و همچنین تعمیر می‌باشند. به عنوان مثال تولید کنتاکتورهای AC در ۲ تیپ انجام می‌شود که این دو تیپ عبارت است از:

 • تیپ بزرگ از ۶۵ تا ۸۰ آمپر
 • تیپ کوچک از ۹ تا ۵۰ آمپر
برند هیوندایی

آشنایی با یکی دیگر از برندهای کنتاکتور برق به نام ال اس

برند ال اس یک برند کره‌ای است که دست به تولید کنتاکتورهایی با نام متاسل زده است. تولید این کنتاکتورها در آمپرهای متفاوتی انجام می‌شود که این بازه‌ از ۶ تا ۸۰۰ آمپر می‌باشد. بسته به بارهای متفاوتی که وجود دارد، کنتاکتورهای مختلفی نیز ساخته می‌شوند و سری متاسل که در این جا از آن صحبت می‌کنیم، از نوع AC3 می‌باشد. در کل باید بگوییم که این کنتاکتورها در دو سری تولید می‌شوند که بویین DC و بویین AC نام دارد.

مشخصات فنی کنتاکتورهای ال اس، ساخت کشور کره عبارت است از:

 • دارای جریان‌های مجاز از ۶ تا ۸۰۰ آمپر و با سایز فریم ۹
 • در دسته‌بندی AC3 تا ۴۰۰ کیلووات و با ولت ۴۴۰
 • Ui= 1000V (Over 40AF)
 • Uimp = 8Kv
 • دارای موتور استارتر دستی و لوازم جانبی متعدد

ال اس از برندهای کنتاکتور برق موجود در ایران می‌باشد که دارای مزیت‌های زیادی است. برخی از این مزیت‌ها عبارت است از:

 • دارای عملکردی قوی
 • سیستمی کامل و دارای دستگاه‌های جانبی
 • در نظر گرفتن راحتی کاربرد جهت استفاده
 • دارای سیم پیچی بسیار راحت با آداپتور
برند ال اس

اشنایدر از معروف ترین برندهای کنتاکتور برق در ایران

زمانی که به دنبال خرید کنتاکور هستید، به احتمال زیاد در بازار خرید، نام کنتاکتورهای اسنایدر را خواهید شنید. این نوع از کنتاکتورها ساخت کشور فرانسه بوده و به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، امروزه از بهترین و معروف‌ترین برندها در بازار ایران می‌باشد. همچنین می‌توانید انواع مختلفی از آن را پیدا کنید و بسته به نیازتان یکی از انواع آن را انتخاب نمایید. این مدل از کنتاکتورها دارای قابلیت‌ها و کاربردهای متفاوتی هستند که در ادامه‌ی مطالب، به توضیح این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

انواع کنتاکتورها دارای طول عمرهای متفاوتی هستند. طول عمر یکی از ویژگی‌های مهم در تعیین نوع کنتاکتور می‌باشد. در واقع طول یک کنتاکتور به تعداد دفعاتی بستگی دارد که کنتاکتور قطع و وصل می‌شود. در واقع پس از مدتی قطع و وصل کردن، کنتاکتور ممکن است دچار سائیدگی و یا فرسودگی شود و دیگر قابل استفاده نباشد. کلیدهای مختلف دارای طول عمرهای متفاوتی می‌باشند. به عنوان مثال در حدود ۱۰۳ بار برای کلیدهای حفاظتی و اهرمی و در حدود ۱۰۸ بار برای کنتاکتور محاسبه شده است. البته لازم است بدانید که این تعداد برای حالتی می‌باشد که جریانی از کنتاکت‌های کلید عبور نکند.

اشنایدر به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی همچون قیمت مناسب و در عین حال داشتن کارایی و کیفیت بالا توانسته است در این سال‌ها از برترین برندهای کنتاکتور برق محسوب شود.

برند اشنایدر

زیمنس یکی از گران قیمت ترین برندهای کنتاکتور برق در ایران

اگر نام زیمنس به گوشتان خورده باشد، احتمالا در مورد آن شنیده‌اید که کنتاکتورهای تولیدی این برند از مرغوب‌ترین کنتاکتورهای موجود در بازار ایران می‌باشد. این برند آلمانی طول عمر بالایی داشته و دارای عملکرد دقیقی می‌باشد. به دلیل کیفیت بالای این کنتاکتورها، سالیانه تعداد بسیار زیادی از آن‌ها تولید شده و در سراسر جهان توزیع می‌شود. کنتاکتورهای زیمنس به دلیل عملکرد بسیار خوبی که دارند، در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یی از ویژگی‌هایی که این کنتاکتورها را خاص کرده است، این است که در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده می‌باشند. استفاده از کنتاکتورهای تولید شده در برند زیمنس، مزیت‌های بسیار زیادی دارد که می‌توان به انطباق کد این کنتاکتورها با کدبندی‌های نرم افزار سایروس اشاره کرد.

کنتاکتورهای زیمنس طبق استاندارد EN50274 تولید می‌شود و از این رو دست زدن به آن‌ها، ایمن می‌باشد.

همان طور که گفتیم برند زیمنس، از بهترین برندهای کنتاکتور برق ایران محسوب می‌شود. کنتاکتورهای زیمنس کاربردهای بسیار زیادی دارند، برخی از این کاربردها عبارت‌اند از:

 • سیستم‌های ایزوله کننده با هدایت نول بسیار ضعیف یا با زمین نشدن
 • قابلیت تعویض بارهای مقاومت
 • در حالی که منبع برق جایگزین در حال استفاده شدن می‌باشد، سیستم زمانی می‌تواند منتقل شود.
 • در شرایطی که از این کنتاکتورها فقط برای حمل کردن جریان استفاده می‌شود، قابل استفاده هستند و بسیار کم پیش می‌آید که قطع و وصل شوند. به عنوان مثال زمانی که در مدار، بارهای القایی جریان دارد، نیازی به سوئیچ مکرر و یا قطع و وصل کردن نمی‌باشد.
برند زیمنس

کنتاکتور پارس فانال از بهترین برندهای کنتاکتور برق ایرانی

پارس فانال یکی از بهترین برندهای کنتاکتورهای ایرانی می‌باشد که دست به تولید محصولات بسیار زیادی زده‌اند. محصولاتی که در این شرکت تولید می‌شود تحت نظارت شرکت فانال آلمان می‌باشد. محصولات این شرکت مطابق با کیفیت و فناوری این شرکت و استاندارد‌های جهانی می‌باشد. شرکت پارس فانال یکی از شرکت‌هایی است که در این سال‌ها در زمینه‌ی تولید تجهیزات برق صنعتی و همچنین تجهیزات الکترونیکی، موفق شده است محصولات قابل قبول و باکیفیتی را ارائه دهد. کیفیت این محصولات به قدری خوب بوده است که توانسته است در این سال‌ها، توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند.

همان طور که گفتیم کنتاکتورهای پارس فانال دارای عملکرد بسیار مناسبی می‌باشند و در بازار ایران باکیفیت بسیار بالایی به فروش می‌رسند. یکی از مزیت‌های خرید این کنتاکتورها این است که نسبت به دیگر برندهای کنتاکتور برق خارجی دارای قیمت مناسب‌تری هستند و در عین حال، کیفیت خوبی هم دارند. دسته‌ی AC3 از کنتاکتورهای این شرکت از ۶ تا ۴۰۰ آمپر و دسته‌ی AC5B و AC1 تا ۵۰۰ آمپر تولید شده است.

کنتاکتور پارس فانال

الکترو کاوه از بهترین تولید کنندگان کنتاکتورهای داخلی

شرکت داخلی الکترو کاوه یکی از شرکت‌های داخلی می‌باشد که محصولات بسیار زیادی را تولید کرده است. برخی از این محصولات عبارت‌اند از کلید محافظ جریان نشتی، لامپ LED، قطعات برق خودرو، چراغ سیگنال، رله الکترونیکی حفاظت و کنترل، کلید شناور، کنتاکتور و بی‌متال، کلید اتوماتیک و شاسی.

اگر به دنبال یکی از برندهای خوب داخلی برای خرید کنتاکتور هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ شرکت الکترو کاوه بروید. کنتاکتورهای این شرکت نسبت به دیگر برندها از قیمت بسیار مناسبی برخورداراند و همین مورد باعث شده است که در این سال‌ها مشتریان بسیار زیادی پیدا کند. البته ناگفته نماند که این کنتاکتورها باکیفیت بسیار خوبی هم تولید می‌شوند و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند.

الکترو کاوه از برندهای کنتاکتور برق داخلی می‌باشد که در زمینه‌های بسیار زیادی کاربرد دارد. از کاربردهای آن‌ها می‌توان به استفاده از آن‌ها در مدارات روشنایی، کنترل بارهای مقاومتی، استفاده در گرمکن‌های الکتریکی و تجهیزات التریکی دیگر اشاره کرد. همچنین از آن‌ها برای راه‌اندازی بسیاری از ماشین آلات و کنترل آن‌ها نیز استفاده می‌شود. نتاکتورهای شرکت الکترو کاوه طبق استاندارهای بین المللی تولید شده و به بازار عرضه می‌گردد.

کنتاکتور الکترو کاوه

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم در رابطه با انواع برندهای کنتاکتور برق، مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در این مقاله برندهایی را معرفی کردیم که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد و در بازار ایران می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. به معرفی برندهایی از کشورهای کره، آلمان، فرانسه و ایران پرداختیم و دانستید که هر کدام از این برندها دارای چه ویژگی‌ها و مزیت‌هایی هستند.

منابع:

0 Shares

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.